GARMIN

شرکت Garmin در سال ۱۹۸۹ توسط گری بول و مین کاو در ایالت متحده آمریکا راه اندازی شد و در زمینه ساخت و تولید دستگاه‌های موقعیت‌یاب (GPS) فعالیت می کند. این شرکت اولین دستگاه جی پی اس خود را Pronav نام گذاری کرد و در سال 1995 با رشد چشمگیری مواجه شد. با گسترش بازار جی پی اس، گارمین با طراحی های بینظیر نرم افزاری و سخت افزاری توانست گوی رقابت را از سایر رقبا مانند ماژلان (Magellan) بگیرد و یکه تاز بازار جهانی شود. بطور کلی محصولات گروه گارمین شامل دسته بندی زیر است:

  • جی پی اس دریایی: جزء اولین محصولات شرکت گارمین بوده و در حال حاظر یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات دریایی در جهان می باشد.
  • جی پی اس دستی: جزء اولین محصولات پرفروش شرکت گارمین بوده و در قسمت های مختلف مانند نقشه برداری و ... مورد استفاده قرار میگیرد.
  • جی پی اس هوایی: این شرکت در سال 2003 با خرید شرکت UPS که تولیدکننده پنل های هواپیما و محصولات هوایی بود شروع به طراحی و تولید جی پی اس‌های هوایی برای هواپیما، هلی کوپتر و غیره نمود.
  • جی پی اس خودوریی: در سال 1998 اولین جی پی اس خودرویی توسط توسط شرکت گارمین رونمایی شد و همیشه یکی از شناخته ترین برندها در این گروه می باشد.
  • محصولات ورزشی و پوشیدنی: با توجه به گسترش استفاده از جی پی اس، گارمین مدلی از جی پی اس را طراحی کرد که بر روی مچ دست بسته شود. این مدل علاوه بر انجام عملیاتی مکانی مزایای بسیاری بخصوص برای ورزشکاران داشت، در حال حاظر یکی از متنوع ترین محصولات گارمین نیز در همین بخش می باشد.
  • نرم افزار و رایانه: با گسترش محصولات در زمینه IT، شرکت گارمین نیز برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان خود در زمینه های مختلف، محصولات نرم افزاری متنوعی را آماده و ارائه نموده است.

GARMIN
...